“Президента просять зобов’язати Державну міграційну службу приймати декларації про вихід з попереднього громадянства”
Odessa Life
Заборона
“Українець не зміг відмовитись від російського громадянства — тепер його намагаються депортувати”
Чомусь ДМСУ вважає, що, ми – українці, повинні притримуватися законів страни-терориста та нашого клятого ворога
… Особливо, в той час, коли московія намагається взагалі знищити Україну
Тимчасове посвідчення оформляється і видається відповідним підрозділом ДМС особам, які досягли шістнадцятирічного віку, набули громадянства України та взяли зобов’язання припинити іноземне громадянство протягом двох років з моменту набуття громадянства України.
Збираєте наступний пакет документів:
Якщо ви не встигли подати документи на вихід, постарайтеся додати до декларації будь-які документи – свідчення, що ви намагалися розпочати процедуру виходу із громадянства. Це можуть бути запити до МЗС, запити до податкової інспекції з метою отримання довідок, квитанції про оплату поштових повідомлень, якщо такі були – все, що може вказувати на ваші активні дії щодо виконання свого зобов’язання вийти з громадянства країни-агресорки.
Форма і зміст супровідного листа значення практично немає. Як показала практика, їх не читають, а відповіді – відмови всім даються однотипні, переважно взагалі не пов’язані з формою запиту.
Важливо: Декларацію треба подати офіційно: або з супровідним листом та описом за допомогою УкрПошти, або з супровідним листом та описом до канцелярії вашого ДМС під розпис та печатку про прийом на вашому супровідному листі (канцелярія зобов’язана приймати все). Головне – і при подачі через Укрпошту, і при подачі через канцелярію – у вас на руках обов’язково має залишитись підтвердження того, що ви декларацію подали!
Посольства приймають заяви на вихід тільки від осіб, які легально проживають у країні подання (ПМЖ, рідко ВНЖ).
Отримати рішення на запит про вихід, зроблений ще до війни на території України – також неможливо.