Як ви ставитеся до змішаних сімей? Коли люди з разних країн закохалися один в одного і вирішили одружитися. Нормальна ситуація,та? А якщо ці країни Україна і росія? Жах, правда? А якщо це, припустимо, 2015 рік? І погляди у них співпадають. І про 2022 рік вони нічого не знають. І в одного з них батько українець. Як вам така історія кохання?
Dmytro Archypenko народився в Москві в сім’ї росіянки та українця. У 2006 році він вперше поїхав до Києва, пізніше подорожував в інші міста: Чернігів, Івано-Франківськ, Яремче, Львів… Пишу це і розумію, що він відчував. Неможливо не закохатися в Україну після таких подорожей! Наприкінці 2014 року у соцмережі Дмитро познайомився з Соломією. Стосунки розвивалися швидко, і вже в 2015 році Дмитро переїхав до коханої, відразу подав документи на постійне проживання, бо за походженням він українець. У 2016 пара одружилася, потім народився син. У 2018 році Дмитро подав документи на отримання громадянства і в 2019 вже мав тимчасове посвідчення громадянина України (ТПГУ).
Більшість українців, що мають громадянство з народження, навіть не підозрюють, що означає тимчасове посвідчення і думають, що це вже повноцінне громадянство. А ні! Посвідчення видається всього на 2 роки, щоб людина вийшла з попереднього громадянства. Чи це складно? Так! На той час незграбна бюрократична машина через пандемію рухалася ще повільніше, ніж зазвичай. Дмитро не встиг вийти з громадянства, і в 2021 році термін ТПГУ сплив. Його позбавили українського громадянства, і він був змушений виїхати з України і повернутися на підставі возз’єднання сім’ї (такі правила).
Знову почав процес оформлення ТПГУ і отримав його у січні 2022. Нарешті, після подолання перепон, чоловік почав активно намагатися потрапити в росконсульство у Львові, щоб позбавитися роспаспорта. На сайті не було електронного запису, через живу чергу теж не приймали. Виявляється, на той час консульства працювали тільки на видачу російських закордонних паспортів. Це було напередодні початку повномасштабного вторгнення. Далі консульства вже починали евакуюватися, бо знали, що відбувається. Дмитро, який 2 рази отримував громадянство, може втратити його знов…